1

Zapoznanie się - “Pierwsza randka”

Mimo, że określenie “pierwsza randka” może wydawać się śmieszne, to jednak trafnie opisuje ono początki pracy z nowymi klientami i ich biznesami. Podczas pierwszego spotkania diagnozujemy czy jest między nami porozumienie, jeśli chodzi o cele projektowe i biznesowe. Na pierwsze spotkanie przyjdziemy z przygotowanymi pytaniami oraz prezentacją dotyczącą podejścia do wspólnego projektu. Jeśli nie masz szczegółowej specyfikacji, następnym etapem będzie określenie potrzeb. W przypadku gdy zdefiniowałeś zakres prac, przedstawimy Ci naszą wycenę, ramy czasowe i pełną propozycję współpracy.

heart
Uwaga co do pierwszej randki: Odmawiamy współpracy z firmami, które uważamy za nieetyczne - na przykład firmy tytoniowe czy organizacje pozarządowe, które wspierają kwestie sprzeczne z naszymi wartościami.
2

Określenie zakresu prac

Zanim przedstawimy Ci naszą wycenę projektu, musimy przygotować szczegółową analizę Twojej aplikacji lub strony internetowej. Rezultatem procesu badania jest raport wykonalności, na podstawie którego przedstawimy Ci ramy czasowe, sugerowaną strukturę zespołu projektowego oraz technologie, które zalecamy zastosować w Twojej aplikacji czy na stronie. Ten etap jest szalenie ważny i kluczowy dla przyszłego sukcesu projektu i optymalizacji kosztów.
3

Kick-off workshop

Po pierwszym spotkaniu i fazie określenia potrzeb, będziesz już wiedział czy chcesz z nami pracować. Jeśli odpowiedź brzmi TAK, możemy zaczynać. W zależności od skali i potrzeb projektu, możemy spotkać się w Twoim biurze lub zdalnie. Zazwyczaj początek pracy wiąże się z przynajmniej kilkoma godzinami wspólnych rozmów, dzięki czemu możemy lepiej się poznać, poczuć “chemię” między firmami i zrozumieć swoje cele.
4

Makietowanie

Podczas tego etapu zazwyczaj pracujemy z naszymi UX/UI designerami i project managerami. Chociaż wiemy, że sam plan nie wystarczy, zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest istotny dla dalszych prac. Naszym celem jest planowanie projektów w taki sposób, aby wszyscy w zespole projektowym dobrze rozumieli, co budujemy i mogli uniknąć pułapek na etapie designu i budowania rozwiązań.
5

Design

Wierzymy, że każda aplikacja i strona powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby przeciętny człowiek z dostępem do Internetu, mógł z niej korzystać bez samouczków i nie zniechęcił się jej wyglądem. Ta zasada dotyczy również aplikacji, których używa się tylko w środowisku B2B. Świetny layout Slack’a zakończył erę słabo zaprojektowanych rozwiązań biznesowych. Niezależnie od tego, czy robimy aplikację lub stronę, której użytkownikiem końcowym jest klient (B2C), czy tworzymy aplikację do wewnętrznego użytku między Twoją firmą i jej partnerami (B2B), zależy nam, żeby była użyteczna, estetyczna i przyjemna. Osiągniemy to dzięki wyjątkowemu designowi.
6

Budowanie rozwiązania
i dokumentacja

Tutaj zaczyna się magia. Wszystkie biznesowe i designerskie decyzje, które podjęliśmy wcześniej, zaczynają nabierać na tym etapie realnego kształtu. Zwykle tworzymy rozwiązania w zwinny i iteracyjny sposób. Twój project manager zgłosi się do Ciebie pod koniec każdego sprintu i zaprezentuje nowe funkcje i komponenty Twojej aplikacji. Ze względu na szybki proces budowania oprogramowania, rozwój i testowanie są ze sobą ściśle powiązane. Tworzone przez nas oprogramowanie jest bardzo dobrze udokumentowane, a proces tworzenia dokumentacji, przebiega równolegle z rozwojem projektu. Przygotowujemy dokumentację techniczną zawierającą kod oraz algorytmy i API, które tworzymy lub z którymi integrujemy. Przygotowujemy również dokumentację instalacyjną i wdrożeniową.
7

Testowanie
i potwierdzenie jakości

Potwierdzenie jakości oprogramowania i produktów cyfrowych to bardzo szeroki temat. W Develtio traktujemy go bardzo poważnie, ponieważ wiemy, że na rynku nie ma miejsca na słabo zaprojektowane i zbudowane oprogramowanie. Chcemy, aby użytkownicy pokochali Twój produkt.
Dlatego proces zapewnienia jakości rozpoczynamy już na etapie makietowania. Szczególnie dbamy o użyteczność i estetykę rozwiązań, które tworzymy, a nasz proces kreowania aplikacji lub strony, obejmuje rygorystyczny przegląd kodu i testowanie automatyczne.

Testy, które wykorzystujemy podczas projektu:

  • Testy jednostkowe
  • Testy integracyjne
  • Testy regresji
  • Testy akceptacyjne
  • Testy obciążenia
  • Testy bezpieczeństwa
  • Testy zgodności z przeglądarką
  • Testy odzyskiwania
  • Testy użyteczności
8

Wdrożenie

Nasze oprogramowanie tworzymy w procesie iteracyjnym, zapewniając tym samym stały rozwój produktu. Krótkie cykle rozwoju i wdrożenia pozwalają nam też na bardzo szybkie dostarczenie rozwiązania i zmniejszają ryzyko konieczności wprowadzania dużych zmian w projekcie. Wprowadzane przez nas stopniowo zmiany są łatwe do kontrolowania. Możemy też na bieżąco sprawdzać, czy to, co tworzymy, odpowiada Twoim potrzebom.
Zapewnienie jakości jest dla nas kluczowym elementem wdrożenia. Dzięki zautomatyzowanym procesom integracji, testy, które prowadzimy, przebiegają samoczynnie, a my mamy lepszą kontrolę nad jakością konkretnej zmiany.
W Develtio korzystamy z szerokiej gamy rozwiązań i technologii, dzięki czemu proces wdrażania projektu jest szybki, bezpieczny i bezproblemowy.
Pracujemy w najpopularniejszych środowiskach, takich jak Amazon Web Services (AWS) i Google Cloud. Większość naszych projektów oprogramowania jest tworzona i dostarczana za pomocą Dockera, dzięki czemu ich wdrażanie jest szybsze i bardziej skalowalne.

..i żyli długo i szczęśliwie

Czasami nasza współpraca kończy się po wdrożeniu projektu, ale zazwyczaj partnerzy chcą dalej z nami działać. Tak, osoby z którymi pracujemy podczas procesu tworzenia oprogramowania traktujemy jak partnerów, którzy nam ufają. A my jesteśmy dumni, że nie zawodzimy ich zaufania i oczekiwań. Mówiąc w mniej romantyczny sposób - podpisujemy umowę SLA dotyczącą wsparcia i dalszego rozwoju projektu partnera.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
    Arkadiusz Zdziebko
    Head of Sales, Develtio