Niestety wielu właścicieli firm dalej uważa, że ich przedsiębiorstwa nie potrzebują oprogramowania do zarządzania finansami. Trzymają się sprawdzonych rozwiązań księgowych, ale brakuje im narzędzia, które pozwoli na pełne zrozumienie procesów finansowych firmy.
Czas to zmienić.
W Develtio tworzymy dedykowane rozwiązania biznesowe, które mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami księgowymi i przedstawiają przejrzysty obraz finansów firmy. Z doświadczenia wiemy, że informacje dostarczane przez rozwiązania księgowe nie są kompletne. Wiedza na temat wysokości podatków lub wypracowanego zysku nie wystarcza do efektywnego zarządzania firmą.

Co zyskujesz dzięki naszemu
oprogramowaniu do zarządzania finansami:

Prognozowanie płynności finansowej
Analiza przepływów pieniężnych i prognozowanie przychodów firmy
Budżetowanie projektów
Zarządzanie i optymalizacja kosztów i dostawców
Zarządzanie i windykacja płatności
Obieg dokumentów finansowych w firmie
Raportowanie czasu pracy i wyników zespołu
Uzyskiwanie akceptacji kosztów dla poszczególnych projektów i pracowników
Kompleksowa sprawozdawczość finansowa i przegląd kondycji finansowej firmy i jej projektów

Zalety dedykowanego oprogramowania finansowego

1
W każdej chwili możesz sprawdzić stan finansów Twojej firmy – masz znacznie szerszą wiedzę niż dział księgowości.
2
Możesz zobaczyć jak wydajnie pracują poszczególne działy/projekty.
3
Dzięki kontroli rentowności, jesteś w stanie zwiększyć zysk firmy.
4
Oszczędzasz dziesiątki godzin miesięcznie, ponieważ koszty są zarządzane w sposób zorganizowany, płynny i oszczędny.
5
Oszczędzasz na czasie, ponieważ system sam pobiera opóźnione płatności.
6
Możesz pracować w 100% zdalnie, ponieważ masz dostęp do wszystkich dokumentów sprzedaży i kosztów w jednym panelu.
7
Każda osoba w firmie ma jasno przypisane rubryki do raportowania kosztów oraz czasu sprzedaży i logowania.
8
Automatycznie obliczany jest czas spędzony przez pracowników na danym projekcie, co pokazuje, ile kosztów pochłonęła praca.
9
Z łatwością sprawdzisz rentowność projektów, działów, a nawet pracowników.
10
Oprogramowanie odzwierciedla strukturę Twojej organizacji, ułatwiając zrozumienie, gdzie pojawiają się wąskie gardła oraz gdzie firma traci na wartości.

Nasze doświadczenie w tworzeniu oprogramowania dla finansów

Wdrażając rozwiązania do zarządzania finansami, współpracowaliśmy z różnymi firmami usługowymi, których model działania opiera się na zarządzaniu projektami. Ten szczególny typ organizacji potrzebuje określonego rodzaju oprogramowania, które nie tylko rozwiąże powtarzające się problemy poszczególnych firm, ale będzie również dostosowane do specyficznych wymagań konkretnej organizacji.

Każda firma jest nieco inna. Wtłaczanie wymogów danej organizacji w ramy jednego, uniwersalnego rozwiązania, może pozbawić ją przewagi konkurencyjnej. Chodzi nie tylko o wyróżniki takie, jak świadczona usługa czy tworzony produkt, ale także sposób realizacji procesów biznesowych.

Do tej pory pracowaliśmy dla szerokiej gamy firm i instytucji z sektora usług, takich jak: przemysł kreatywny, architektura, NGO, software, edukacja, finanse i inwestycje, telekomunikacja.

Jakich technologii używamy do tworzenia
dedykowanych rozwiązań zarządzania finansami?

Integracje

Być może zastanawiasz się nad kompatybilnością dedykowanego rozwiązania z systemem księgowym, używanym do tej pory w Twojej firmie. Interfejsy naszych dedykowanych rozwiązań są w stanie komunikować się z API większości systemów księgowych. Ta komunikacja może być jedno lub dwukierunkowa (dzięki czemu oba systemy zawsze mają najnowszy zestaw informacji).

Modułowa struktura oprogramowania finansowego

Nasze dedykowane rozwiązania opieramy na zestawie gotowych modułów, które zapewniają podstawową funkcjonalność systemu. Rozmawiamy z klientem, mapujemy jego najważniejsze potrzeby, a następnie dobieramy moduły i planujemy jakie funkcjonalności i integracje należy dodać, aby finalny system mógł w pełni rozwiązać problemy biznesowe danej organizacji.

Jakich języków programowania używamy

Rdzeń naszego rozwiązania do zarządzania finansami został stworzony w języku PHP, przy użyciu frameworka Symfony. Warstwa frontendowa naszych aplikacji jest tworzona w języku TypeScript, przy użyciu popularnego frameworka Angular. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie „sztywni” pod względem stosowanych technologii. Więcej o językach programowania i rozwiązaniach technologicznych, z których korzystamy, możesz dowiedzieć się na podstronie ”Technologie”.

Jak wygląda proces tworzenia
dedykowanych rozwiązań finansowych
z Develtio?

Wdrożenie oprogramowania do zarządzania finansami nie jest prostym procesem i wymaga dużej dawki zaufania do partnera.

1

Dobre dopasowanie i wspólny sukces

Pierwszym krokiem we współpracy z Develtio jest ocena, czy nasze firmy do siebie pasują. Musisz mieć pełne zaufanie do nas jako do partnera. Często przy tego typu projektach Develtio pełni ważną rolę doradczą i, korzystając ze swojego doświadczenia, rekomenduje rozwiązania, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się kontrowersyjne. Musimy sobie ufać i wiedzieć, że pracujemy na wspólny sukces.
2

Wspólne sesje odkrywania rozwiązań

Drugim etapem jest dokładne rozpoznanie procesów biznesowych i finansowych, które są realizowane w Twojej firmie. Spotykamy się podczas warsztatów, które odbywają się w Twojej siedzibie lub zdalnie. Optymalnym sposobem jest oczywiście spotkanie i praca na żywo, ale kiedy takie spotkania są niemożliwe, bądź utrudnione, możemy przeprowadzić je zdalnie przez Zoom lub Google Meet.
3

Iteracyjne podejście do tworzenia oprogramowania

Trzeci etap to opracowanie pełnej specyfikacji, a następnie rekomendowanego rozwiązania, które jej odpowiada. Reszta pracy ma charakter iteracyjny - dostarczamy elementy rozwiązania, testujemy je i implementujemy fragment po fragmencie. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad całym procesem i pewność, że wspólnie tworzymy właściwe rozwiązanie.
4

Dobre wsparcie i współpraca zorientowana na wzrost

Po dostarczeniu wszystkich planowanych elementów systemu zapewniamy pełne wsparcie techniczne projektu i jesteśmy do Waszej dyspozycji w razie potrzeby rozbudowy lub zmiany elementów systemu. Oprogramowanie do zarządzania finansami powinno zawsze odpowiadać potrzebom rozwojowym Twojej organizacji.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
    Arkadiusz Zdziebko
    Head of Sales, Develtio