Czemu warto wybrać Node.js?

Doskonale nadaje się do dynamicznych stron internetowych

Node.js może obsłużyć tysiące jednoczesnych połączeń, działając jako pojedynczy proces. Jest to idealny wybór do zadań o wysokiej wydajności, zwłaszcza tam, gdzie zarządzanie operacjami wielowątkowymi nie jest wymagane.

Jest wysoce skalowalny

PayPal wykorzystuje Node.js, aby skrócić czas ładowania. LinkedIn przeszedł na Node.js, aby zminimalizować zużycie zasobów i zwiększyć wydajność aplikacji. Netflix, Uber, a nawet NASA również stosują go z powodzeniem. Bez względu na wielkość Twojego projektu, możemy wykorzystać Node.js, aby zmniejszyć zużycie zasobów serwera i przyspieszyć proces tworzenia aplikacji.

Pozwala na rozwój cross-platformowy

Oprócz aplikacji internetowych, programiści mogą używać Node.js do tworzenia aplikacji dla systemów Windows, Mac OS i różnych dystrybucji Linuksa. Usprawnia on proces budowania aplikacji i sprawia, że niektóre części kodu można ponownie wykorzystać. Co więcej, z Node.js może pracować każdy, niezależnie od preferowanego systemu operacyjnego.

Wykorzystuje paradygmat „JavaScript everywhere”

Za pomocą Node.js, nasi programiści mogą ujednolicić proces tworzenia aplikacji wokół jednego języka programowania. Zespoły programistów JavaScript mogą korzystać z Node.js zarówno po stronie klienta, jak i serwera. Ta jednolitość pozytywnie wpływa na kompatybilność i spójność kodu, skutecznie skracając cykle rozwoju i testowania. W Develtio specjalizujemy się w budowaniu aplikacji Node.js przy użyciu TypeScript - z kodem kompilowanym w kolejnym etapie do JavaScript.

Może być stosowany do zróżnicowanych projektów

Jednowątkowa i sterowana zdarzeniami charakterystyka Node.js sprawia, że jest to idealny wybór dla aplikacji, w których konieczna jest komunikacja w czasie rzeczywistym. Node.js fantastycznie sprawdza się przy tworzeniu internetowych czatów, usług strumieniowego przesyłania danych i aplikacji Internetu Rzeczy. Jest to również idealna technologia do budowania aplikacji jednostronicowych i opartych na interfejsie API.

Jest wspierany przez dużą, zaangażowaną społeczność

Dzięki swojej otwartej naturze i względnej łatwości użytkowania, Node.js zyskał ogromną rzeszę fanów wśród programistów. Zbudowano już tysiące bibliotek i pakietów dla i z Node.js, a liczba ta rośnie z dnia na dzień. Społeczność Node.js jest powszechnie znana ze swojego pomocnego i przyjaznego podejścia.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
    Mariusz Tarnaski
    CTO, Develtio