Podstawa Twojej Platformy Crowdfundingowej

Nie ma jednego, uniwersalnego oprogramowania, które pasuje do każdej platformy crowdfundingowej. Wymagania Twojej organizacji określają, jakiego oprogramowania będziesz potrzebować. Mniejsze firmy mogą skorzystać z gotowych rozwiązań, ale większe biznesy wymagają wprowadzenia bardziej rozbudowanych funkcji. Dlatego będziesz potrzebował dobrze zaprojektowanego oprogramowania będącego podstawą platformy crowdfundingowej.

Poniżej, znajdują się wybrane przykłady złożonych systemów, wdrożonych w celu stworzenia doskonałych platform crowdfundingowych:

 • Przetwarzanie płatności i e-portfele
 • Bezpieczeństwo danych
 • Szczegółowy raport finansowy
 • Zarządzanie finansami i transakcjami
 • Poznaj swojego klienta (KYC) oraz przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML)

Mocne elementy składowe są niezbędne do stworzenia solidnej bazy pod platformę crowdfundingową, ale do zapewnienia jej skuteczności potrzeba znacznie więcej.

Co jest najważniejsze podczas procesu tworzenia strony internetowej w Develtio?

Develtio process
Develtio process

…i żyli długo
i szczęśliwie

1
Zapoznanie się
2
Określenie zakresu prac
3
Kick-off workshop
4
Makietowanie strony
5
Design
6
Budowanie produktu i dokumentacja
7
Testowanie i potwierdzenie jakości
8
Wdrożenie

…i żyli długo i szczęśliwie

Co sprawia, że Platforma Crowdfundingowa jest efektywna?

Największą różnicą pomiędzy efektywną a nieefektywną platformą jest poziom jej funkcjonalności. Łatwość użytkowania i funkcjonalność zawsze powinny być na pierwszym miejscu podczas projektowania takiego rozwiązania. Najlepsze platformy crowdfundingowe zawsze będą miały następujące cechy:

1. Intuicyjny design

Intuicyjny design to podstawa każdej dobrej platformy – ułatwia on użytkownikom odnalezienie się na stronie i nawigowanie do docelowego miejsca, w którym chcą się znaleźć. Szczególnie istotne jest to w kontekście platform crowdfundingowych. Ponieważ nasza impulsywna natura często dyktuje wybory, zazwyczaj od razu decydujemy, który projekt nam się podoba. Jeśli sposób wsparcia projektu nie jest jasno opisany lub sama transakcja trwa za długo, często pierwszy impuls wygasa i nie decydujemy się na dalsze kroki. Dlatego tak ważny jest intuicyjny design, który pozwala na szybką responsywność strony i łatwe znalezienie informacji o projektach.

2. Łatwość wpłacania darowizn

Darowizny są podstawą platform crowdfundingowych, dlatego sam ich wpłacanie powinno być maksymalnie uproszczone. Jest wiele sposób na ułatwienie tego procesu – na przykład, zamiast wymagać od użytkowników stworzenia własnego konta na platformie, można zaoferować im skorzystanie z różnych metod płatności, takich jak PayPal, PayU czy inne.

3. Użyteczne funkcjonalności

Platformy crowdfundingowe muszą mieć rozbudowaną funkcjonalność, opartą na ich unikatowych celach. Na przykład, osoby zbierające fundusze powinny mieć możliwość publikowania postów na platformie, a użytkownicy – komentowania i udostępniania tych treści. Powinna jednak istnieć również funkcjonalność specjalnie dostosowana do Twojej platformy, ułatwiająca użytkownikom zbieranie funduszy i darowizn.

4. Wdrożenie działań SEO

Działania SEO są niezbędne dla każdej zbiórki pieniędzy, która ma być zauważona w sieci. Dlatego też osoby zbierające fundusze muszą wdrożyć praktyki SEO. Można to zrobić poprzez ułatwienie użytkownikom dodawania treści i obrazów na platformę. Dzięki temu będą mogli korzystać z wyszukiwania słów kluczowych i obrazów.

Co jeśli chodzi o Platformy Crowdfundingowe typu Open-Source?

Czy platformy crowdfundingowe oparte na gotowym oprogramowaniu mogą być dla Ciebie dobrą opcją? Cóż, to zależy od tego, ile pracy jesteś w stanie włożyć w ich rozwój. Chociaż taniej jest zbudować rozwiązanie na gotowym już oprogramowaniu, to trzeba pamiętać, że dobrze działająca platforma również wymaga debugowania i dostosowywania do potrzeb użytkownika. Jeśli chcesz wybrać tę drogę,  Catarse i Selfstarter mogą być dobrymi narzędziami.

Nietechniczne wyzwania

Oprócz wyzwań technologicznych i programistycznych, istnieją również inne istotne decyzje, które trzeba podjąć w trakcie tworzenia własnej platformy crowdfundingowej.
Stworzenie nowej platformy crowdfundingowej obejmuje wszystkie następujące elementy:

 • Znalezienie dochodowej niszy
 • Wybór modeli crowdfundingu i monetyzacji
 • Spełnienie wymogów regulacyjnych
 • Wzbudzenie zaufania u potencjalnych użytkowników
 • Wybór oprogramowania
 • Definiowanie cech i funkcji pierwszej odsłony platformy
 • Stworzenie skutecznej kampanii marketingowej

Współpraca z Develtio daje najlepsze wyniki

Budowa platformy wygląda na pracochłonne zadanie i rzeczywiście takim jest. Współpraca z odpowiednim zespołem może znacznie przyspieszyć i ułatwić cały proces. Zespół ekspertów Develtio podejmuje techniczne i nietechniczne wyzwania w trakcie całego procesu tworzenia platformy crowdfundingowej. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
  Arkadiusz Zdziebko
  Head of Sales, Develtio