Strona przewinięta w 0 %
left arrow Back to blog

Najlepsze wtyczki HRM na WordPress – Zarządzanie zasobami ludzkimi

Best WordPress HRM Plugins for Employee Management - Develtio

Jednym z głównych powodów, dla którego tak bardzo kochamy WordPressa, jest jego elastyczność. Dzięki otwartej strukturze i stałemu wsparciu ogromnej, globalnej społeczności, WordPress od dawna jest czymś więcej niż tylko CMS’em i kreatorem stron. Dzięki tysiącom wtyczek, stworzonym przez użytkowników, funkcjonalność tej platformy może zostać rozszerzona na niemal każdy możliwy sposób. Dziś chcemy przyjrzeć się, jak WordPress może być wykorzystany w zarządzaniu zasobami ludzkimi i pracownikami. Dane Twojej firmy, zasoby, wynagrodzenia i frekwencja – o wszystko to możesz zadbać z jednego miejsca: z pulpitu WP. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze wtyczki WordPress HRM do zarządzania pracownikami.

Wtyczki WordPress HRM – alternatywa dla oddzielnego oprogramowania HR

Wszyscy to znamy – im bardziej firma się rozwija, tym więcej narzędzi potrzebuje do zarządzania rosnącą bazą klientów, pracowników i zasobów. Na początku zwykle wystarczy kilka arkuszy Excela i poczta e-mail. Z czasem pojawiają się kolejne platformy oprogramowania do zarządzania różnymi aspektami codziennych zadań i operacji. W pewnym momencie menedżerowie i pracownicy korzystają już z kilku aplikacji jednocześnie, a każda z nich jest w osobnej zakładce przeglądarki i ma inny interfejs użytkownika. I właśnie tutaj najlepiej widać przewagę wtyczek WordPress HRM nad oddzielnymi oprogramowaniem – możesz usprawnić proces zarządzania, używając tylko pulpitu nawigacyjnego WP, jako centrum sterowania i zarządzania różnymi operacjami.
W tym artykule przyjrzymy się konkretnie funkcjonalnościom HRM. Niektóre wtyczki do tego celu oferują kompleksową obsługę. Przykładowo, mają dołączone moduły CRM i księgowości, co czyni je realnymi zamiennikami kilku platform oprogramowania jednocześnie.

Co ważne z finansowego punktu widzenia, wtyczki często są dostępne w darmowych wersjach; oczywiście ich bardziej zaawansowane funkcje są dostępne tylko w planach Pro/Premium. Jednak warto pamiętać, że w przypadku samodzielnego oprogramowania HRM, z pełnej funkcjonalności można korzystać za darmo tylko przez okres ważności wersji próbnej; później trzeba wykupić płatną subskrypcję.

Najlepsze wtyczki WordPress HRM – nasze typy

Starannie wyselekcjonowaliśmy najlepsze, naszym zdaniem, wtyczki WordPress HRM. Przedstawiamy rozwiązania, które realnie mogą poprawić Twoje procesy w zakresie zarządzania pracownikami. Wtyczki te różnią się niektórymi zaawansowanymi funkcjami, ale ich podstawowa funkcjonalność jest praktycznie identyczna. Niezależnie od wybranej wtyczki, zawsze otrzymasz w niej:

 • Oddzielne profile pracowników
 • Zarządzanie urlopami i dniami wolnymi
 • Monitorowanie obecności
 • Powiadomienia

Przyjrzyjmy się teraz naszemu wyborowi wtyczek WordPress HRM do zarządzania pracownikami.

WP ERP

Zaczynamy od wtyczki WP, będącej softwarowym odpowiednikiem szwajcarskiego scyzoryka – podobnie jak on, ma w sobie mnóstwo ukrytych funkcji i narzędzi. Mimo nazwy sugerującej, że głównym celem wtyczki jest Enterprise Resource Planning, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa, WP ERP potrafi o wiele więcej. Może służyć jako kompleksowe rozwiązanie CRM, narzędzie do zarządzania projektami, platforma księgowa oraz fantastyczny moduł HRM. WP ERP jest darmowy, ale pokazuje swój prawdziwy potencjał dopiero po dodaniu rozszerzeń premium. Jednak dla wielu użytkowników już darmowa wersja będzie w zupełności wystarczająca, ze wszystkimi funkcjami wymienionymi poniżej.

Wtyczka zapewnia:

 • Zarządzanie wszystkimi informacjami o firmie.
 • Zarządzanie lokalizacjami.
 • Dodawanie i wyświetlanie listy działów i oznaczeń.
 • Tworzenie profili pracowników z uprawnieniami do edycji.
 • Udostępnianie ogłoszeń.
 • Zarządzanie świętami i dniami wolnymi.
 • Umożliwienie pracownikom wnioskowania o urlop.
 • Udostępnianie urlopami pracowników i zasadami urlopowymi.
 • Tworzenie raportów na podstawie wieku pracownika, płci, wynagrodzenia itp.

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej, rozszerzenia premium dają dostęp do zarządzania: płacami, frekwencją, majątkiem, rekrutacją i urlopami zaawansowanymi, a także pozwalają na wysyłania powiadomień SMS i platformy szkoleniowej HR. Zdecydowanie polecamy WP ERP jako najbardziej wszechstronną i przyjazną dla użytkownika wtyczkę WordPress HRM na tej liście.

Business Manager

Kolejna, bogata w funkcje, pozycja na naszej liście – Business Manager. Łączy ERP, HR i zarządzanie projektami w jednym pakiecie. Jest dostępny bezpłatnie z możliwością rozszerzenia jego funkcjonalności o płatne opcje. Moduł HRM wtyczki Business Manager umożliwia użytkownikom:

 • Zarządzanie i przechowywanie danych kontaktowych pracowników wraz z informacjami o statusie, stanowisku, dacie rozpoczęcia/zakończenia zatrudnienia itp.
 • Przechowywanie wszystkich istotnych plików i dokumentów (np. umowy, CV, aplikacje itp.) bezpośrednio na profilu pracownika.
 • Zatwierdzanie i odrzucanie wniosków urlopowych złożonych przez pracowników za pośrednictwem ich kont BM.
 • Tworzenie i przeprowadzanie przeglądów wydajności ze szczegółowymi podziałami i systemem ocen.

Możesz dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność wtyczki za pomocą trzech płatnych rozszerzeń:

 • Asset Manager – do śledzenia zasobów, ich daty zakupu, ceny, lokalizacji itp.
 • Contractors – śledź dane osobowe i informacje o zatrudnieniu każdego pracownika kontraktowego.
 • Custom Fields – dodaj niestandardowe pola w bazie danych, do pracowników, projektów, klientów lub dokumentów.

Business Manager to solidna alternatywa WP ERP, zwłaszcza jeśli szukasz kompletnego pakietu biznesowego z funkcją zarządzania projektami.

Czy wiesz,
że możesz odmienić
swój biznes?
Zacznijmy już teraz

WP-HR Manager

W przeciwieństwie do dwóch kompleksowych pakietów wymienionych powyżej, WP-HR Manager koncentruje się wyłącznie na aspekcie HRM. Stworzona z myślą o małych i średnich firmach wtyczka umożliwia:

 • Rejestrowanie i zarządzanie informacjami kadrowymi pracowników za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej.
 • Wdrożenie samoobsługowego portalu pracownika, szczególnie przydatnego dla pracowników zdalnych.
 • Przechowywanie ewidencji zatrudnienia i frekwencji pracowników w lokalizacji zewnętrznej zgodnie z RODO.

Wszystkie podstawowe funkcjonalności HRM zawarte są w darmowej wersji wtyczki, natomiast przy płatnych rozszerzeniach dodatkowo otrzymujesz:

 • Zaawansowane monitorowanie frekwencji (Advanced Attendance Monitoring) z opcją mobilnego oznaczenia oznaczania czasu pracy dla Twoich pracowników.
 • Pełne zarządzanie procesem rekrutacji.
 • Narzędzia do zarządzania kwestiami zgodności z RODO.
 • Automatyczne wysyłanie wiadomości SMS i nie tylko.

Nawet po dodaniu wszystkich rozszerzeń premium, WP-HR Manager nadal stanowi bardzo przystępną cenowo alternatywę w porównaniu do osobnego oprogramowania HRM. Cena tego rozwiązania jest ustalona z góry i nie zależy od liczby pracowników. Co więcej, twórcy nieustannie dodają nowe funkcjonalności do i tak już imponującej listy. Jeśli nie interesują Cię kompleksowe pakiety biznesowe, WP-HR Manager może być idealną odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby w kwestii HRM.

Innovs HR

Jeśli poszukujesz tylko podstawowych funkcji HRM, Innovs HR może być idealnym wyborem. Jest całkowicie darmowy, bez dostępnych opcjonalnych rozszerzeń, prosty w użyciu i sprytnie zakodowany. Po prostu robi to, co do niego należy i umożliwia:

 • Zarządzanie dokumentacją pracowniczą – danymi kontaktowymi, danymi dotyczącymi działu i zespołu
 • Zarządzanie urlopami – uprawnieniami, polityką urlopową, wnioskami
 • Zarządzanie frekwencją — samodzielne zameldowania i wymeldowania pracownika
 • Przypomina o rocznicach pracy i urodzinach pracowników

Innovs HR może nie być najlepszym z dostępnych na rynku rozwiązań dla dużych firm, ale jego przejrzysty interfejs użytkownika i bezproblemowa integracja z pulpitem WordPress będą wystarczające dla wielu przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z HRM.

WP Human Resource Management

Zacznijmy od ostrzeżenia – wtyczka nie była testowana z ostatnimi trzema wersjami WordPressa, więc jeśli korzystasz z najnowszej wersji WP (a przy okazji, zdecydowanie
powinieneś!), możliwe, że doświadczysz problemów z jej kompatybilnością. Zdecydowaliśmy się mimo wszystko uwzględnić WP HRM w naszym rankingu, ponieważ nadal działa dobrze i oferuje dość obszerną listę funkcji całkowicie bezpłatnie. Dzięki WP Human Resource Management otrzymujesz wszystkie podstawowe funkcje, a także:

 • Zaawansowany system zarządzania frekwencją i czasem pracy z funkcją zameldowania i wymeldowania.
 • Kompletny panel zarządzania urlopami z wieloma typami i listami urlopów.
 • Dedykowany pulpit administracyjny HR z łatwymi w zarządzaniu szczegółowymi profilami pracowników.

Ze względu na brak wsparcia w ostatnim czasie, wtyczka WP HRM nie może otrzymać naszej pełnoprawnej rekomendacji. Ale ze względu na dobre wykonanie i przyzwoitą liczbę funkcji dostępnych za darmo, nadal może być interesującym wyborem dla niektórych mniejszych firm.

Słowo na koniec

Trudno przecenić znaczenie dobrego oprogramowania do zarządzania zasobami ludzkimi, gdyż może mieć ono ogromny wpływ na rekrutację, frekwencję, wydajność pracy i zarządzanie szkoleniami w firmie. A im większa firma, tym więcej czasu i zasobów potrzeba do zarządzania jej zasobami ludzkimi. Wtedy też wdrożenie oprogramowania HRM szybko staje się koniecznością. Jeśli Twoja firma korzysta już z WordPressa, masz szczęście – wtyczki HRM stanowią doskonałą (i często tańszą) alternatywę dla samodzielnego oprogramowania. Mimo, że takie oprogramowanie może nadal stanowić rozsądną opcję dla niektórych firm to, biorąc pod uwagę bogactwo wbudowanych funkcji, wtyczki WordPress HRM, świetnie radzą sobie w rywalizacji, której największym wygranym pozostaje klient.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
  Arkadiusz Zdziebko
  Head of Sales, Develtio