Strona przewinięta w 0 %
left arrow Back to blog

Jak zautomatyzować sharowanie postów z CMS WordPress na social media?

How to automatically share your WordPress posts from CMS to social media - Develtio

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników WordPressa, którzy chcą zwiększyć widoczność marki na platformach społecznościowych. Istnieje sposób na automatyczne planowanie i wstawianie tych samych promocyjnych treści na różne kanały. Powiemy Ci jak zaplanować posty i udostępniać je z CMS na konta w social mediach.

Korzyści automatycznego postownia na mediach społecznościowych

Czy wiesz, że już ponad połowa globalnej populacji używa mediów społecznościowych? 58,4%, mówiąc dokładnie. Prawdopodobnie też jesteś jednym z 4,62 miliardów ich użytkowników. Jeśli prowadzisz biznes online, wykorzystujesz Facebooka, Instagrama czy Twittera jako profesjonalne narzędzia marketingowe. I bardzo dobrze. Badania pokazują, że aż 97% klientów online miało dostęp do social mediów w ubiegłym miesiącu. A 76% użytkowników Internetu, przed zakupem sprawdza produkt na tych platformach.

Jednak stałe monitorowanie update’ów i nowości na social mediach nie jest łatwe. Wyobraź sobie biznes, który zarządza wieloma stronami i różnymi społecznościowymi kontami. Kto pamiętałby o promowaniu wszystkich ważnych postów na Facebooku, Twitterze i Instagramie równocześnie? Kto ma czas, żeby robić to ręcznie?

Na szczęście planowanie kontentu na social media nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Pokażemy Ci, jak automatycznie publikować posty z WordPressa na różnych platformach. Ale najpierw kilka słów o korzyściach płynących z tej strategii.

Jeśli nadal się wahasz czy naprawdę potrzebujesz stałej obecności w social mediach, pomyśl o tym:

 • Masz cenne treści na swojej stronie na WordPressie, dzięki którym mógłbyś zwiększyć popularność swojej marki. Najlepiej pokazać je światu poprzez media społecznościowe. Twoi followersi, mając dostęp do kontentu, chętniej przejdą na stronę, generując tym samym ruch w witrynie.
 • Wykorzystywanie różnych kanałów to kompleksowe rozwiązanie, które pomoże Ci polepszyć pozycję i rozpoznawalność marki.
 • Twój ranking SEO się poprawi. Dlaczego? Po pierwsze, tworzysz nowe linki do istniejącej strony na social mediach. Po drugie, tzw. social signals (czyli polubienia albo retweety) liczą się jeśli chodzi o ranking strony. Po trzecie, promujesz istniejące treści, przyciągając do nich nowych odbiorców.
 • Pamiętasz, że wcześniej wspomnieliśmy o osobach, które szukają informacji o produktach na mediach społecznościowych? To są Twoi potencjalni klienci. Im atrakcyjniejszą informację opublikujesz, tym większe są szanse na zwiększenie sprzedaży.

Sposoby na publikowanie postów z WordPressa na social mediach

Skoro już wiesz, że musisz być dostępny na różnych platformach, sprawdźmy jak możesz zarządzać treściami. Fajną sprawą w technologii jest to, że oferuje ona wiele możliwości, jeśli chodzi o wdrażanie strategii marketingowych.

Oczywiście, najszybszym rozwiązaniem byłoby dodanie przycisków sharowania treści na Twojej stronie WordPress. Ale to wymaga zachęcania odwiedzających witrynę do aktywnego promowania postów. Mógłbyś również wykorzystać narzędzia do zarządzania social mediami, takie jak HootSuite, Buffer czy CoSchedule. Warto też pamiętać, że największe platformy społecznościowe (np. Facebook czy Twitter) mają wbudowane własne terminarze, które umożliwiają planowanie postów.

Czemu jednak nie wykorzystać przewagi jaką oferuje WordPress? A ta przewaga to – wtyczki. Tysiące dostępnych narzędzi, niektóre z nich dedykowane do automatycznego udostępniania i publikowania postów. Ale zanim zagłębimy się w analizę najpopularniejszych rozwiązań, sprawdźmy na co powinieneś zwracać uwagę przy wyborze najlepszych wtyczek WordPressa do automatycznego udostępniania postów.

Czego szukać w najlepszych wtyczkach do automatyzowania publikacji postów na WordPress?

Ustaliliśmy już, że automatyczne publikowanie postów WordPress na mediach społecznościowych musi być główną funkcjonalnością wybranej przez Ciebie wtyczki. Powinna ona też zawierać opcję planowania, czyli ustawiania dat i godzin, w których udostępniane posty pojawiają się w kanałach społecznościowych. Różne platformy społecznościowe odnotowują, w zależności od dnia tygodnia i godziny, różne poziomy interakcji – nie chcesz przegapić tych okienek. Dlatego warto zwrócić uwagę na wtyczki, które posiadają interaktywne kalendarze treści ułatwiające kompleksowe planowanie postów.

Dużą przewagę mają też wtyczki, które obsługują wiele kont równolegle i wspieraja cross-posting. Skoro Twój biznes może być promowany na wielu różnych platformach społecznościowych, musisz pamiętać, że wygląd treści różni się w zależności od kanału. Warto wybrać wtyczki, które umożliwiają optymalizację postów pod kątem wybranej platformy.

Kluczowe jest opanowanie marketingu w mediach społecznościowych. Wybierając najlepszą wtyczkę do WordPressa, zdecydowanie warto też poszukać w niej funkcji zarządzania, która pozwala przypisywać role różnym członkom zespołu. Kolejnym niezbędnym elementem, który powinna posiadać, jest monitorowanie aktywności użytkowników i postępów w realizacji Twojej strategii. Wiele wtyczek jest zintegrowanych z narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Analytics. Poszukaj właśnie tych.

4 warte uwagi wtyczki WordPress automatyzujące postowanie w social mediach

Blog2Social

Ta wysoko oceniana i łatwa w obsłudze wtyczka WordPress, umożliwia automatyzację tworzenia postów na social media oraz publikowania treści ze strony według ustalonego wcześniej harmonogramu. Nawet korzystając z bezpłatnej wersji, możesz udostępniać treści aż w 13 sieciach społecznościowych i personalizować posty, dodając komentarze, hashtagi, przyciski, emotikony i GIF-y.

To przyjazne SEO narzędzie pozwala generować hashtagi i edytować meta tagi w Twoich postach na WordPressie. Wykupienie wersji PRO pozwala na cross-posting i dostęp do kalendarza social media. Z Blog2Social możesz również postować opublikowany już wcześniej kontent ze strony, a także automatycznie repostować go po edycji.

WP2Social Auto Publish

Drodzy początkujący, to narzędzie jest świetną opcją dla Was. Może ta wtyczka nie ma najlepszego interfejsu, ale robi swoją robotę – automatycznie publikuje treści z Twojego bloga. W dodatku możesz zastosować filtr i pogrupować posty ze względu na ich tematykę, typ i kategorię oraz dodać zdjęcia i dodatkowe wiadomości podczas publikacji na platformach społecznościowych.

Co więcej, różne elementy typowe dla bloga są automatycznie udostępniane w social mediach podczas publikacji, np. tytuł, podsumowanie, link, data publikacji i imię autora.

Czy wiesz,
że możesz odmienić
swój biznes?
Zacznijmy już teraz

WordPress to Buffer

Ta wtyczka łączy Cię z platformą Buffer i pozwala na dodawanie tam treści zalogowanym użytkownikom. Technologia platformy zapewnia kontrolę nad tym, aby przypadkiem nie opublikować dwa razy tej samej treści na platformie społecznościowej. Buffer daje też dostęp do wielu przydatnych funkcji takich, jak analiza danych, personalizacja postów, zarządzanie profilem i interaktywny kalendarz. Dodatkowo, wbudowany harmonogram pozwala na sprawne przesyłanie treści do profili w mediach społecznościowych.

Wersja premium tej wtyczki zapewnia mnóstwo dodatkowych, bardziej zaawansowanych funkcji. Są to między innymi: dynamiczne znaczniki statusów, opcja publikowania zbiorczego oraz przyjazne SEO integracje z pakietami All-In-One SEO Pack, Rank Math, SEOPress i Yoast SEO.

Jetpack

Jetpack to wtyczka, którą można wykorzystać do bardzo wielu zadań (takich jak zapewnienie bezpieczeństwa, dbanie o wydajność, działania marketingowe i projektowanie). Integruje się ona z prawie wszystkimi innymi wtyczkami.

Jetpack, ze swoją funkcją kompleksowego bezpieczeństwa witryny i responsywnym designem, jest dobrym wyborem dla przedsiębiorców, którzy chcą często automatycznie publikować posty. Minusem ten opcji jest fakt, że aby z niej skorzystać, trzeba najpierw utworzyć konto na WordPress.com. No i oczywiście, tylko podstawowa wersja jest darmowa.

Jak automatycznie publikować stare treści?

Opcja publikowania świeżo napisanych postów z bloga prosto na media społecznościowe jest świetna, ale co treściami napisanymi dużo wcześniej? Szkoda by było nie pokazać nowym użytkownikom wartościowych treści, nad którymi ktoś ciężko pracował w przeszłości.

Również lojalni obserwatorzy docenią możliwość zobaczenia postów, które zgubiły się gdzieś na profilu. Przykładowo, treści sharowane na Twitterze, mają 75% więcej retweetów niż oryginalne Tweety.

Nie można też oczywiście zapomnieć o różnych strefach czasowych. Możesz starannie zaplanować automatyczną publikację postów zgodnie z czasem największego ruchu i aktywności na platformie społecznościowej, ale cóż, aktywny czas dla użytkowników z USA to równocześnie czas, kiedy Europejczycy śpią. Warto umożliwić wszystkim użytkownikom dostęp do Twoich treści.

Podsumowując, odświeżanie starych treści oznacza zwiększenie liczby wyświetleń stron i sprzedaży, więcej subskrybentów newslettera, lepsze rankingi w wyszukiwarkach i tak dalej, i tak dalej.

Revive Old Posts

Wiele wtyczek, włączając te, które opisaliśmy wyżej, umożliwia publikację starych treści. Retrieve Old Posts to jedno z najpopularniejszych narzędzi, wykorzystywane do tego celu. Jego funkcje dostosowane są do zarządzania już opublikowanymi treściami. Możesz wybrać czas między udostępnieniami, ich liczbę oraz datę stworzenia postów do publikacji. Ale jeśli nie jesteś fanem kilku swoich starych tekstów, możesz wykluczyć je z listy treści przeznaczonych do udostępniania. Jak więc skorzystać z tego rozwiązania?

Instalacja i aktywacja tej wtyczki jest bardzo prosta. Sprawdź mini tutorial:

 1. Pobierz wtyczkę z repozytorium WordPressa
 2. Przejdź do sekcji Wtyczki na pulpicie WordPress, kliknij Dodaj nową i wpisz nazwę wtyczki w polu wyszukiwania.
 3. Kliknij Zainstaluj, a następnie Włącz.

Gdy aktywujesz wtyczkę, zobaczysz ją na dashboardzie w CMS. Kliknij teraz w nazwę wtyczki Revive Old Post. Strona konfiguracji, która się pojawi, zawiera kilka zakładek:

Przejdź do zakładki Ustawienia/General settings aby określić, które treści powinny być udostępniane i jak często.

W zakładce Post format, określisz, czy chcesz udostępnić też tytuł czy tylko sam tekst postu, a także czy chcesz dołączyć odpowiednie hashtagi i linki.

Z darmową wersją wtyczki, treści mogą być automatycznie sharowane na konta na Twitterze i Facebooku. Inne portale społecznościowe stają się dostępne po wykupieniu wersji premium. Zainwestowanie w płatną wersję daje dostęp do opcji bardziej zaawansowanego dostosowywania postów i kilku innych funkcji. Na przykład możesz ustawić odstępy godzinowe i liczbę postów, które mają być publikowane każdego tygodnia oraz automatycznie dodawać obrazy i udostępniać treści na różnych kontach w tej samej sieci społecznościowej. Zyskujesz też większą kontrolę nad publikowanymi treściami, dzięki możliwości wykluczenia określonych kategorii i tagów z publikowania w sieciach społecznościowych.

Podsumowanie

Dziel się swoimi treściami z istniejącymi i nowymi obserwującymi. Pokaż swoje posty światu i nie przegap okazji, żeby zwiększyć widoczność Twojej marki w Internecie oraz zwiększyć ruch na stronie. Dzięki wtyczkom nie musisz martwić się o ręczne przeklejanie swoich postów na różne kanały i konta – technologia jest po to, żeby Cię wspierać. Wykorzystaj jej potencjał.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
  Arkadiusz Zdziebko
  Head of Sales, Develtio