Strona przewinięta w 0 %
left arrow Back to blog

Opieka WordPress dla biznesu: jak wybrać odpowiednią firmę do zarządzania Twoją witryną?

Około 40% stron internetowych na świecie jest oparta o system WordPress. Nie ma w tym przypadku. To niezwykle elastyczny i intuicyjny CMS, który pozwala łatwo zarządzać witryną i dzięki temu realizować swoje cele biznesowe. Aby jednak było to możliwe, strona internetowa zbudowana przy użyciu WordPressa powinna być odpowiednio zarządzana, w czym może pomóc specjalistyczna agencja.

Obsługa strony WordPress

Jeśli prowadzisz stronę lub sklep internetowy, bądź rozważasz stworzenie własnej witryny, musisz mieć świadomość, że wymaga ona ciągłej obsługi. Opieka techniczna WordPress polega m.in. na dokonywaniu stałych aktualizacji oprogramowania – zarówno systemu WordPress, jak i zainstalowanych wtyczek.

Tego typu aktualizacje wprowadzają poprawki bezpieczeństwa oraz nowe funkcjonalności, co pozwala na poprawne działanie strony i zwiększa jej wydajność. To z kolei przekłada się bezpośrednio na lepszą użyteczność witryny, a pośrednio – na jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

Aktualizacja WordPress oraz aktualizacja wtyczek odbywa się po uprzednim utworzeniu kopii zapasowej witryny. Wiele osób, decydując się na przeprowadzenie aktualizacji na własną rękę, pomija tworzenie kopii zapasowych, zapominając, że mogą mieć one kluczowe znaczenie w razie niepowodzenia procesu aktualizacji.

Dzięki stałej obsłudze strony czy sklepu internetowego możesz też szybko reagować na awarie lub nieautoryzowane próby logowania. Sytuacje te zagrażają bezpieczeństwu samej witryny, jak i np. danych Twoich klientów.

Opieka nad stroną uwzględnia często również wybrane kwestie techniczne związane z rozwojem witryny w tym m.in.: instalację wybranych wtyczek, aktualizację treści, optymalizację prędkości ładowania strony, drobne zmiany w kodzie witryny w ramach prac programistycznych.

Bezpieczeństwo WordPress i sklepów internetowych

Popularność usługi WordPress jest zarówno zaletą jak i wadą. Ponieważ, jak już wspomniano, system WordPress używany jest przez ponad 40% wszystkich stron internetowych na świecie, często staje się obiektem ataków hakerów oraz botów. W 2020 roku od 30% do 50% wszystkich stron internetowych było podatnych na ataki hakerskie, co jest bardzo niepokojącym trendem. Z tego powodu dbanie o bezpieczeństwo witryny internetowej, a co za tym idzie – stosowanie najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem sieciowym powinno być priorytetem.

Istnieje wiele sposobów na włamanie się na stronę, ale na szczęście jest równie wiele sposobów na ograniczenie takiej możliwości. Aby zapobiec atakom hakerskim i innym naruszeniom bezpieczeństwa witryny, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą zabezpieczyć stronę przed atakiem.

Opieka techniczna WordPress: obsługa sklepów internetowych

Opieka nad sklepem WordPress jest ciągłym procesem, który obejmuje kilka obszarów.
Oprócz wcześniej wspomnianego bezpieczeństwa witryny możemy wymienić m.in.:

 • szybkość ładowania sklepu, która ma znaczenie zarówno dla wyników wyszukiwania, jak i satysfakcji samych użytkowników z korzystania i poruszania się po naszym serwisie;
 • zarządzanie treścią – sklep internetowy wymaga ciągłego aktualizowania treści, w tym dodawania nowych produktów, opisów i zdjęć. Należy zatem zadbać o łatwe w zarządzaniu narzędzia do dodawania podstron i aktualizowania treści;
 • analiza i raportowanie – dla właścicieli sklepów internetowych kluczowe jest stałe monitorowanie i analizowanie wyników sprzedaży oraz ruchu na stronie. W tym celu warto skorzystać z narzędzi analitycznych, aby uzyskać wartościowe informacje na temat użytkowników i efektywności sklepu. Narzędzia te jednak należy prawidłowo skonfigurować, aby możliwa była prawidłowa interpretacji danych;
 • aktualizacja wtyczek, motywów, jak i samego WordPressa, co wpływa na bezpieczeństwo witryny oraz jej poprawne funkcjonowanie;
 • integracje z innymi narzędziami, które oferują wiele przydatnych funkcji, takich jak koszyk, płatności online, zarządzanie magazynem i wiele innych. Jest to często trudny technicznie element, ale bez niego sklep nie może się obejść;
 • dostępność – sklep internetowy musi być dostępny dla użytkowników cały czas, dlatego warto mieć możliwość reakcji na niespodziewane awarie w najszybszy możliwy sposób.
Czy wiesz,
że możesz odmienić
swój biznes?
Zacznijmy już teraz

Rozbudowa strony w WordPressie

Codzienne funkcjonowanie biznesu i jego rozwój mogą sprawić, że zajdzie potrzeba rozbudowy strony. Jest to odpowiedź na zmieniające się trendy, większe zasięgi, obecność nowych rozwiązań i technologii, a także potrzeb użytkowników.

Rozwój w kontekście strony internetowej może przebiegać na różnych płaszczyznach. Mówimy tu o najprostszych zmian, czyli np. publikację nowych treści czy grafik, do bardziej złożonych zagadnień, takich jak dodanie nowych motywów, zmiana szablonu strony, dodanie nowych sekcji czy podstron, integracja z innymi narzędziami i tym podobne.
Rozbudowa witryny internetowej pozwala na stworzenie bardziej kompletnego i funkcjonalnego rozwiązania, które spełni wszystkie oczekiwania użytkowników i przyczyni się do sukcesu biznesowego.

Kto i dlaczego potrzebuje usługi wsparcia WordPress?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie technologii internetowych, a potrzebujesz strony www, która nie jest tylko jednostronną wizytówką, to zaliczasz się do grona osób, które mogą potrzebować wsparcia w tym zakresie. Możemy wyróżnić:

 • osoby, które nie mają doświadczenia w zarządzaniu stronami internetowymi,
  a chcą prowadzić takowy serwis;
 • małe firmy, które nie mają własnego działu IT;
 • średnie i duże przedsiębiorstwa, które mają duże i złożone strony internetowe, które wymagają ciągłej obsługi;
 • agencje marketingowe i projektowe, które tworzą strony internetowe dla klientów;
 • osoby prowadzące sklepy internetowe, które korzystają z platformy WordPress, mogą skorzystać z usługi wsparcia WordPress, aby uzyskać pomoc w zakresie integracji z systemami płatności, analityką, SEO i w innych obszarach.

Jeśli więc zaliczasz się do którejś z wyżej wymienionych grup, na pewno powinieneś rozważyć wsparcie agencji. Rób swój biznes najlepiej, jak potrafisz, a stroną niech zajmą się profesjonaliści.

Czym kierować się wybierając firmę oferującą opiekę techniczną WordPress?

Na rynku jest wiele firm, które oferują usługi budowania i zarządzania stroną www, ale jak wybrać tę najlepszą? Sprawne działanie witryny ma ogromny wpływ na powodzenie biznesu. Dlatego ma etapie weryfikacji firmy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Do najważniejszych z nich należą:

 • jakim doświadczeniem może pochwalić się rozpatrywana firma, jak długo istnieje na rynku, ilu posiada pracowników,
 • jakie projekty ma w swoim portfolio,
 • rynki, na których działa firma oferująca swoje usługi. Jeśli mówimy o rynkach zagranicznych, to może oznaczać wyższe ceny, ale idzie też za tym jakość i międzynarodowe doświadczenie,
 • referencje i opinie klientów, które są rzetelnym źródłem wiedzy,
 • czy oferta obejmuje również późniejsze serwisowanie stworzonej strony lub sklepu już w trakcie funkcjonowania na rynku,
 • wsparcie na etapie projektowania strony, przygotowanie makiet, prowadzenie kampanii reklamowych,
 • wsparcie SEO, czyli optymalizacja strony pod kątem widoczności w Internecie,
 • analiza zachowań użytkowników na stronie w celu dopasowania treści i zwiększenia konwersji.

Wybór odpowiedniej firmy do zarządzania stroną WordPress może być kluczowy dla bezpieczeństwa i sukcesu Twojego biznesu online. Dlatego zawsze warto poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby dokładnie przebadać swoje opcje i wybrać firmę, która będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom i zapewnić Ci profesjonalną opiekę.

Opieka WordPress – porównaj nasze pakiety

W naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie. W Develtio jesteśmy zdeterminowani, aby przekształcić technologię w wartość. Nasz zespół specjalistów dostarcza wysokiej jakości rozwiązania CMS WordPress dostosowane do Twoich oczekiwań. Starannie opracowujemy usługi rozwoju i optymalizacji WordPressa zgodne z Twoimi wymaganiami. Skontaktuj się z nami – porozmawiajmy o tym, jak nasza oferta może spełnić Twoje potrzeby.
Możesz wybrać elastyczne wsparcie w wymiarze 10h / miesięcznie na utrzymanie Twojego serwisu.

Jeśli jednak chcesz rozwijać swoją stronę lub sklep, możesz wybrać dopasowany pakiet godzin pod Twoje zapotrzebowanie.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zacznijmy budować go razem!

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązuje Polityka Prywatności i Warunki Korzystania Google.
  Arkadiusz Zdziebko
  Head of Sales, Develtio